Logo
LV RU EN

Ceļu ultraskaņas ūdens mērītājiem!

Ultraskaņas pielietojums

Ultraskaņa ir atradusi plašu pielietojumu nesagraujošās mērīšanas un testēšanas jomās - no medicīnas līdz būvniecībai, vēl plašāk, tālāk un dziļāk. Ja elektroenerģijas dabasgāzes un siltumenerģijas patēriņa mērīšanā ir sasniegts vēlamais mērījumu precizitātē un datu nolasīšanā, kas sniedz iespēju veltīt uzmanību datu apstrādei un analīzei, tad ūdens patēriņa ticama un droša mērīšana daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās ir pagaidām nesasniegts mērķis. Tieši siltumenerģijas patēriņa mērīšanā ultraskaņas siltumenerģijas mērītājs ir pierādījis savu drošumu, precizitāti un ilgtspējību. Jau vairākas desmitgades visi lielie siltuma ražošanas un piegādes uzņēmumi lieto tikai ultraskaņas tipa skaitītājus, kas ir precīzāki un ar zemākam dzīves cikla izmaksām. Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas strīds ilgus gadus pastāv neatrisināts par ūdens patēriņu mājas ievadā un katrā dzīvoklī. Šodien daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas ūdens patēriņa mērītāji ir mehāniski: skaitītāja iekšpusē ir mēr rats, kurš skaita, cik reizes mēr rats veicis pilnus apgriezienus. Vienkārši, taču šādam veidam ir nenovēršami trūkumi. Sākotnēji mēr rats griežas brīvi, bet ūdens piesārņojošo vielu uzkrāšanās uz kustīgajām sastāvdaļām palēnina rotāciju, samazinot mērītāja precizitāti un saīsinot kalpošanas laiku.


Precizitāte, drošums, ilgtspēja
1) Ultraskaņas ūdens patēriņa mērītājam nav kustīgu detaļu, tāpēc to neietekmē mehānisks nolietojums. Tas nozīmē, ka tiek uzturēta tā sākotnējā precizitāte visā tā darbības laikā, nodrošinot augstāku mērījumu ticamību un precīzāku ūdens patēriņa uzskaiti.
2) Ūdens patēriņa mērītāju būtiska priekšrocība – ilgtspēja mērīt arī niecīgus ūdens patēriņus, pilnīgi izslēdzot iespēju patērēt neuzskaitītu ūdeni.
3) Attālināta nolasīšana un klientam pielāgota datu apstrāde

Nolasīšanas risinājums ir rūpnieciski iebūvēts ultraskaņas skaitītājā. Ultraskaņas ūdens skaitītāja attālinātā vadība/nolasīšana samazina datu savākšanas laiku vadības blokā līdz dažām minūtēm. Tas nodrošina precīzus un ticamus datus, labāku resursu sadali un uzlabotu klientu apkalpošanu.
Svarīgi ir precīzi mērīt, gan katra dzīvokļa ūdens enerģijas patēriņu, gan ēkas kopējā ūdens un siltumenerģijas patēriņu un veikt šo datu analīzi vienotā monitoringa sistēmā, lai precīzi identificētu un novērstu katras ēkas nepilnības. Tikpat būtiski šajā sistēma ir iekļaut ēkas siltummezgla darbības parametru nolasīšanu, sniedzot iespēju analizēt visu ēkas iekšējo inženierkomunikācijas sistēmu darbību un veikt to attālināto vadību.


Ūdens piegādes drošums (ūdens noplūdes novēršana)
Viedie/inteliģentie brīdinājumi ultraskaņas ūdens skaitītājā nodrošina efektīvu noplūdes noteikšanu - jo ātrāk tiek konstatēta un apturēta noplūde, jo mazāk ūdens tiek zaudēts. Ultraskaņas ūdens patēriņa mērītājs var uztvert plūsmu, kas ir tikai 33ml minūtē. Tas sniedz iespēju ievērot pat vismazākās iespējamās noplūdes. Ultraskaņas mērītājs saglabā arī augstu precizitāti arī pie ļoti zemām plūsmām, atšķirībā no mehāniskajiem skaitītājiem, kam precizitāte šajā diapazonā strauji krītas, kas līdz minimumam samazina ūdens zagšanas iespējas to pilinot. (Skatīt tehnisko specifikāciju un mērījumu precizitātes salīdzinājuma grafiku)


Tehniskā specifikācija


Nesaskaitītais ūdens (pie patēriņa 2000 kubikmetri)


Ultraskaņas                                        Mehāniskais

Secinājums: Arī ūdensapgāde ir pelnījusi ultraskaņas mērījumu tehnoloģijas pielietojumu!